Děda

11. srpna 2016 v 10:34 | Yami |  Dveře č. 111
Včera jsem poprvé za 13 let byli v kině jako celá rodina. Ale jako fakt celá. Se ještě nestalo.
A šli jsme na Dědu. Film jsem vybrala já a po několika dvouhvězdičkách na csfd.cz jsem si začínala říkat, jestli to byl dobrý nápad.
Jo, byl.
Film sice nemá pointu a souvislý příběh prostě tak trochu chybí, ale můžete to vzít jako výřez z každodenního života Pražáků, co mají dědu na Valašsku kousek od Vsetína.
Podle mě ty recenze stejně psali Pražáci, protože u nás na Valašsku se skoro pořád smálo celé kino.
Neherci? Jo, byli tam i neherci. Ale co chcete od dětí? Aby hráli jako Johny Depp? Podle mě to mělo to svoje kouzlo, když ty děti hrát neuměly. Byly prostě jako děti.
Bolek Polívka tam byl jenom asi aby zdvihl prestiž filmu svou přítomností, která tam toho moc teda neudělala.
Na tu dlouhou dobu tam místo flashbacků z dopisů mohly být více rozvedené postavy. Každá z těch důležitějších postav měla strašně zajímavý charakter, tak proč tam zbytečně komplikovat příběh starší dobou, ze které stejně nic moc nebylo, jenom to akorát tak těm mladším lidem ukázalo, jak se kdysi žilo na vesnici.
Buď jedno nebo druhé.
Buď rozvést pořádně tu minulost a líp ji zakomponovat nebo rozvést více přítomnost a lépe se věnovat charakteru postav. Mix dopadne jako ploché vykreslení něčeho, co aspirovalo na něco víc. Prostě ne.
Výtek hodně, ale vtipy dobré. Hezká příroda a taky jsem tam viděla svoje město, takže něco na pozdvižení naší pýchy jako Valachů.
A tož jsem po tom filmu cpala skoro do každé věty.
Tak jdem namazat.

A dveře se zavřely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama