Čokoláda

23. října 2016 v 0:25 | Yami |  Dveře č. 111
Jen pro informaci na začátek: nejím čokoládu, jenom to byla první věc, kterou jsem uviděla, když jsem se dívala kolem a snažila se přijít na název článku.

Barvy... No, abych řekla pravdu, tak na tohle téma se dívám snad už celý týden a vůbec mě nenapadlo, co psát. Ale napsat to zase musím z toho důvodu, abych přitáhla potenciální čitatele mojeho blogu, které se snažím sehnat, protože bych i brala nějakou zpětnou vazbu na svoji (prozatím malou) tvorbu.
Napíšu teda něco z mojeho vlastního života.

Svět barev je strašně zajímavý a přijde mi, že jsem je tak nějak přestala vnímat. Nemám problém něco namalovat, nakreslit barevně, černobíle je to pro mě složitější... Ale pokud bych měla vnímat teď v tom zamračeném počasí barvy, tak bych řekla, že můj život tak nějak barvu nemá.
Není růžový, zelený, modrý, černý, bílý... Prostě nemá barvu. Už delší dobu. A nevím proč a možná to tak je i lepší, protože mi to dovoluje vidět věci z jiného nezabarveného úhlu. Nemám růžové brýle, ale zase nemám ani ty černé. Tak nějak nemám barvu. A neztratila jsem se. Jsem pořád tady, vím, kdo jsem, vím, co chcu, vím, jak toho zhruba dosáhnout. A nemám barvu.
Znala jsem člověka, který měl jak kdyby barevné cítění, že pro něj každý den v týdnu znamenal barvu. Každé datum znamenalo barvu. Nikdy jsem to nedokázala pochopit, pro mě to byly prostě dny a čísla. Hodiny a minuty. Ne červená, zelená, žlutá, oranžová... Pro mě svítilo slunko nebo pršelo nebo bylo zamračeno.
Dělá to ze mě realistu?

Dělá to ze mě člověka ztraceného v dnešní době, kde když nedržíte krok, tak za chvíli zaostanete aspoň o 100?
Vidím věci až moc černě?

A dveře se zavřely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iracionalne iracionalne | Web | 23. října 2016 v 0:40 | Reagovat

Na to, že jsi nevěděla co napsat, jsi z toho celkem pěkně vybruslila. Pěkně zpracovaný a čtivý článek :)

2 Eliss Eliss | Web | 23. října 2016 v 7:37 | Reagovat

Každý vnímáme barvy jinak, mimochodem, já čokoládu taky miluju, můžu se po ní utlouct :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama