Karta jedenáctá

15. října 2016 v 22:16 | Yami |  Dům z karet
Viděli jsme se?Houkačky. Studené kachličky, bílý strop. Dunění v hlavě. Vyděšené hlasy.

Uběhlo několik dní, hlavu jsem měla na čele sešitou a chodila sem a tam v mojí pracovně. Prsty jsem přejela po okraji lakovaného dubového stolu. Něco mi unikalo. Něco tam někde bylo a já nevěděla, co. Hlasy byly pryč. Od doby, co jsem svírala láhev, jsem je neslyšela. Nikdo mi k ničemu nic neřekl. Kde bylo to, co jsem hledala? Co to vlastně bylo? Někde něco?
Podívala jsem se na hodinky a zjistila, že musím vzít prášek, co mi předepsali. Lupla jsem ho do pusy a zapila nachystanou sklenicí vody. Přešla jsem k velkému oknu a podívala se ven do podzimní zahrady se sychravým počasím, zimou a foukajícím větrem. Ruce jsem vzadu skřížila. Dveře vrzly a trochu zacinkal stříbrný podnos, který někdo odnášel. Znovu ticho. Fičení větru.
Všechno bylo tak klidné, a přece mi něco chybělo. Ten klid jsem zbožňovala, ale něco tam prostě bylo špatně. Všechno ale bylo správně. Kde je ta věc, co mi uniká...
Chtělo se mi spát. Šla jsem se natáhnout do lenošky a přikryla se dekou, abych nezmrzla, protože to obrovské okno skrz celou zeď za mým pracovním stolem už bylo několik desítek let staré a dost přes něj táhlo.

Jen, co jsem zavřela oči, mi přišlo, že jsem je otevřela. Všechno bylo tak nějak správně. Všechno do všeho zapadalo, a přitom bylo stejné ticho...
Vrzly dveře.
Posadila jsem se a promnula si oči. Šerem problikával plamen svíčky, kterým někdo svítil v rohu místnosti a hledal vypínač. Zabalila jsem se do deky a vstala.
,,Čaj?"
,,Hned."
,,Tady by si někdo dal čaj?" Otočila jsem hlavu za zvukem u okna a snažila se pořádně zaostřit. Ten hlas jsem už někde slyšela a přišlo mi, jako bych ho znala celá léta.
,,Další láhev už v ruce držet nebudeš, co říkáš?" Otočil se ten člověk ke mně se záhadným úsměvem. Předtím stál jako já před několika hodinama.
,,Jakou láhev?"
,,Ale žádnou." Mávl rukou a posadil se do mojeho křesla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama