Karta osmnáctá

29. října 2016 v 22:15 | Yami |  Dům z karet
A znovu ticho,,Nesnažte se mě naštvat, doktore. Dejte si šampaňské." Začínal mi lézt na nervy. Vytáčet mě.
Vzal do ruky sklenici a přiblížil ji k té mojí.
,,Tak je to správně." Usmála jsem se a přiťukla si s ním.
,,Na co si vlastně připíjíme?" Zeptal se a podíval se na mě tím jeho pohledem, který nikdo jiný nedokázal. Snažil se mi s ním zavrtat dovnitř, ale já ho tam nepustila.
,,Nikam nejdu." Sladce až uštipačně jsem se znovu usmála a pořád držela skleničku se sektem v ruce.
,,Taky nechcu, abys někam šla. Rád si s tebou povídám." Zadíval se do skleničky.
,,Tak ať nikam nejdu." Jemně jsem zvedla sklenici ke stropu.
,,Přesně tak." Usmál se. Oba jsme se napili. Ta chuť a vůně šampaňského, které jsem tak dlouho neměla. Úžasné. Kyselé a přitom sladké. Zaklonila jsem hlavu a užívala si praskání bublinek na jazyku.
Pusť mě ven. Ozvalo se jen tak planě v hlavě, skoro jsem to nevnímala.
Nepij to! Něco ve mně začalo cloumat a začínalo mi být šoufl. Napila jsem se pořádně a spolkla. A zase. Ale bylo mi hůř a hůř. Hlas se zesiloval.
Pusť mě ven!
,,Nikam... Nejdeš!" Skleničku jsem nechala skleničkou a snažila se klidnit motání hlavy a pocit na zvracení. Nic jsem kolem sebe nevnímala. Snažila jsem se zhluboka dýchat, uklidnit se a udržet se při vědomí. Přepadla jsem na zbytek pohovky a snažila se různým svíjením udržet v těle. Nikam jsem nechtěla jít. Tohle byl můj svět. Nikdo jiný neměl právo mi ho brát. Nikdo neměl právo mi brát čas, který jsem měla v plánu strávit se šampaňským a příšernou společností toho chlapa.
Hlava mi třeštila jako nikdy, svět se stala jedna barva smíchaná ze všeho, co se kolem mě točilo. I se zavřenýma očima to bylo peklo. Zrychloval se mi tep a dýchání. Už jsem lapala po dechu.
Z dálky jsem slyšela uklidňující hlas, který mě ale nevolal. Volal někoho jiného... Světlo a příjemné teplo a oheň se vytratily a kolem mě byla tichá, hluchá tma a zima. Nikdo kolem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama