Karta třináctá

15. října 2016 v 22:51 | Yami |  Dům z karet
13. dílSkvělé šaty, plno světla, lidí, hudba, hluk, cinkot příborů, dupot podpatků, rozbitá sklenička.

Vypadla mi sklenička z ruky hned, co jsem ji do ní vzala. Až moc kluzké rukavice. Zůstala jsem stát na místě a nevěřícně zírala na svoji ruku. Ten, co mě pozval, mě za ni hned chytl a starostlivě se mi začal dívat do očí.
,,V pohodě?" Jen jsem kývla hlavou a pořád mi to nedocházelo.
Odvedl mě stranou, aby to tam někdo mohl uklidit a pořád něco povídal. Nevnímala jsem ho. Nevnímala jsem nic. Stehy mi vytáhli a na jizvě jsem měla tunu mejkapu. Snažila jsem se na to nemyslet. Nepřitahovat pozornost.
Chytl mě, jak jsem pomaličku zvedala svoji levou ruku k čelu.
,,Vypadáš úchvatně." Zarazila jsem ruku v půli pohybu a svěsila ji podél těla.
,,Vážně?" Usmál se. Tak nějak hřejivě. Chtěl mě donutit k úsměvu. Koutky se mi začínaly zvedat. Někdo do mě zezadu drknul a já mu vletěla přímo do náruče. Ten pohled se nedá a ani nedal popsat. Všechno v pozadí se rozmazalo a začaly hýřit barvy. A v tom jeho obličej. Pomalu mě postavil na nohy a ještě mě chvíli přidržoval. Nebyla jsem při smyslech. Věděl to. Usmála jsem se. Překvapení v jeho očích vystřídal ještě větší úsměv.
Celý večer se tak nějak slil do jednoho pocitu a hýřících barev a světel. Tanec, hudba, úsměv a ty tmavé oči. Byly magnetem.
Najednou jsem stála sama a pomalu se mi zaostřovalo vidění a začínala jsem vidět všechno kolem sebe. Číšníci lítali z jednoho koutu do druhého a roznášeli pití. Nějaký vedle mě něco řekl, ale já ho nevnímala. Po menší ráně jsem se na to místo podívala.
Otevřel šampaňské a trochu se mu vylilo na podlahu.
Šampaňské. Zelená láhev. Začala mi šíleně třeštit hlava. Najednou jsem se někam hýbala a skončila na zemi. Všechno bylo rozmazané, šedé a nemohla jsem dýchat. Bylo mi na zvracení. Někdo mě zase tahal za zápěstí nahoru. Ohlédla jsem se tam, ale nic neviděla.
Tma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama