Palačinkový život

29. října 2016 v 20:52 | Yami |  Vzkazy ve skleněné láhvi
Znala jsem jednoho člověka... Já znám hodně lidí, hodně jsem jich za tu dobu stihla potkat, možná víc, než ostatní. Nebo aspoň rozmanitějších než ostatní... Ale to je jedno.
Ten člověk má problémy s rozhodováním, stejně jako my ostatní.
Pro něj každé rozhodnutí je buď palačinka s borůvkovou marmeládou nebo Nutellou. Nebo jakoukoliv oblíbenou marmeládou, je to jedno. Oboje jsou oblíbené jídla. Co si vybrat? Marmeládu? Nutellu? Nic třetího očividně není.
Taková palačinková filozofie. Nehnout se z místa. Palačinkovat.
Měnit rozhodnutí popořadě? Dvakrát jsem měl marmeládu, tak si prozměnu dám Nutellu? Hm? Nebo pojedu po marmeládové vlně?
Představte si, že v životě je pro vás každé rozhodnutí buď palačinka s marmeládou nebo Nutellou. Nebo jakékoliv oblíbené jídlo na dvě stejně oblíbené varianty.
Jak bych se rozhodovala, pokud by pro mě každé rozhodnutí znamenalo tyhle dvě možnosti? Zavedla bych vyváženou dietu? Palačinka 1 nebo palačinka 2... Asi bych časem začala rozhodovat se zavřenýma očima při přeházených talířích vnějšími silami. Zakrýt si oči jednou rukou a druhou ukázat některým ze dvou směrů. Vybrat ze dvou ruk. A stejně... Kdybych si vybrala jednu ruku, nechtěla bych si vybrat obě? Byla bych až tak sobecká? Dokázala bych žít jenom z palačinek? Strašně moc otázek... Protože pro mě každé rozhodnutí znamená buď to nebo to nebo to. Každé rozhodnutí přináší jiné důsledky, jinou odpovědnost, změnu. Pro mě zaseknout se na jednom místě je sice, že se nažeru těch zatraceně dobrých palačinek, ale co z toho? Budu na místě, budu přežraná těch zatracených palačinek, budu mít pokrk marmelády a Nutelly a donutí mě to se pohnout dál.
Jenže očividně některým lidem přepalačinkování nevadí. Palačinkový syndrom. Palačinkový svět. Palačinka. Placka. Marmeláda a Nutella. Prostě rozhodněte se pro něco, co je kreativnější!
Nepalačinkujte, není to zdravé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 29. října 2016 v 21:03 | Reagovat

Nápaditý název!! To vám závidím! Takové názvy chci taky!
Já si dávám Nuttelu - nejlepší volba dne by měla být hned ráno.
Sobeckost není španá vlasnost. Jen bojujete o sebe! A to je přece dobře! A i když mně palačinkový život nadchl, tak dám na vás a palačinkovat nebudu.

2 Yami Yami | Web | 29. října 2016 v 21:23 | Reagovat

[1]: Sobeckost je do určité míry přirozenou a nedělitelnou součástí každého člověka a je také zdravou. Pokud je však člověk sobecký na úkor jiného, to už je ta sobeckost nezdravá, nepřirozená a nezkrocená :)
A ne, nepalačinkujte. Najděte si svůj způsob řešení problémů. Palačinkováním nic nevyřešíte.

3 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 30. října 2016 v 9:27 | Reagovat

Já bych si vzala od každé jednu a třetí bych si naplnila tvarohovou nádivkou. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama