Zodpovědnost nezodpovědnost, jak se učí 6 leté děti

11. září 2018 v 5:30 | Yami |  Cestovní atlas
Jsem na Taiwanu a budu učit malé děti od 6 do 12 let anglicky o ČR v rámci dobrovolnického projektu studentské organizace AIESEC.
Co je vlastně moje zodpovědnost? Co mám brát jako osobní zodpovědnost? Jak mám být zodpovědná vůči dětem?
Je tolik věcí, které musím brát v potaz...
Jak zodpovědně odprezentovat naši zemi, naše tradice, naši kulturu... zároveň v takové formě, abych byla zodpovědná vůči dětem, aby vše v jednoduché angličtině byly schopné pochopit a zároveň je to zajímalo a nemyslely si, že u nás doma žijou suchaři? Jak je zodpovědně namotivovat k tomu, aby se anglicky naučily? Jak zodpovědně opravit učitelky, jejichž angličtina je opravdu špatná a správně by děti anglicky snad ani učit neměly?
Z toho nejednomu hlava stojí...

Všude plno zodpovědnosti, tlaku... a výchozí prezentace je totálním mišmašem všeho zajímavého pro děti a v podstatě o nás skoro nic neříká. Pecka.
Aneb jak udělat jednu prezentaci o ČR na necelých 30 minut se vším všudy.
A že prý zodpovědnost... Prdlajs. Nic. Těm dětem je to stejně fuk. Chcou vidět sníh a zjistit, co doma jíme a stejně jak vyrostou, budou většinou chodit do mekáče, civět do mobilů a nějaké kulturní odlišnosti jim budou šumák.
Protože na představení ČR bych potřebovala minimálně měsíc každodenního vyučování. A pořád by to bylo málo.
Prostě máme tu smůlu, že jsme uprostřed Evropy a jsme malí, tím pádem o nás mnoho lidí nic neví. Vždyť víc jak 2/3 světa stejně neví, kde jsme.
A prý zodpovědnost... Nejdřív je naučte aspoň najít ČR, identifikovat střední Evropu.
No, ono je stejně někdy dost velký úspěch, že někdo aspoň ví o Československu. A pak stejně ukážou na Rakousko nebo do Polska...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vex 3 vex 3 | E-mail | Web | 11. září 2018 v 6:23 | Reagovat

This is only the data I am discovering all around. A debt of gratitude is in order for your website, I simply subscribe your web journal. This is a decent blog..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama