Listopad 2018

I křesťané páchají sebevraždy

3. listopadu 2018 v 9:25 | Yami |  Posezení u čaje
Tak jsem se dneska dozvěděla, že jedna moje známá, mimochodem velmi věřící, spáchala sebevraždu. Bylo jí kolik... 25? 26?
A tak mi vyskočila v hlavě otázka: proč. Vím, že lidi můžou mít deprese, trpět úzkostí, být pod vysokým tlakem, nemít se rádi... Ale vždy je z toho více cest ven než jenom sebevražda. Takže pořád si říkám, proč? A hlavně k tomu člověk, který už má mít nějaký ten rozum, byl vždy usměvavý, hodný k ostatním... A hlavně, neříká se někde v Bibli, že by se člověk neměl zabít? Teda aspoň myslím, já ji teda nikdy nečetla. Dalo by se to přihlásit pod desatero - nezabiješ?
Takže pořád nechápu, proč.
Chápu, že člověk může trpět všemi možnými problémy, ale sebevražda opravdu není řešením. Proč by měla vůbec být? Teda pokud tedy netrpíte nějakou nevyléčitelnou nemocí, tak by nebylo špatné zvolit eutanázii, ale u nás tedy povolená není...
Když se podíváte na různé lidi, kteří to v životě nemají lehké, na všechny lidi s fyzickými nebo psychickými handikapy, kteří se o sebe sami nedokáží postarat... Tak proč by zdravý člověk s rodinou měl spáchat sebevraždu?
Když to tak vezmete, tak psychologů a psychiatrů je všude hodně. Vždy se dá najít odobrná pomoc, pokud si připustíte, že nějaký problém máte. A jelikož spáchala sebevraždu, tak si musela připustit, že tam nějaký problém byl. A nebo pokud nechcete hltat chemické prášky na deprese a kdo ví co ještě, tak se dají vyzkoušet i alternativní přístupy - meditace, jóga, kineziologie (nebo tak nějak), bachovy esence a jiné.
Já sama říkám, že sebevražda není řešením bez ohledu na to, jak vám je. Protože jsme tady, abychom něco udělali a ukázali, co v nás je. Zbabělost? Snaha utíkat? Chuť se vším skončit? Tím, že se někdo zabije, akorát tak hodí své problémy na ostatní a učiní z jejich životů peklo. Jeho rodina si bude vyčítat, co udělali špatně do konce jejich života (hovoříme-li o klasické rodině, kde funguje vztah rodič-dítě).
Asi je čas si jít udělat čaj a zapálit svíčku...